Sośnie

17 listopada w Sali Wiejskiej w Sośniach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Zatrzymać dzieje szkoły dla przyszłych pokoleń. Niedzielne popołudnie było okazją do wspomnień, które pozostają, pomimo iż czas je porządkuje, zwykle dodaje im blasku, sprawia, że pewne zdarzenia umykają z pamięci, to jednak dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie.

19 listopada 2019 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół w Sośniach odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych chłopców i dziewcząt. Chłopcy i dziewczęta wykazali się dużymi umiejętnościami indywidualnymi oraz umiejętnościami w grze zespołowej w piłkę nożną. W zawodach udział wzięły szkoły podstawowe; Sośnie, Granowiec, Pawłów, Cieszyn.

24 października, w Sośniach odbyła się uroczystość „Złotych Godów”. Jubileusz obchodziły pary małżeńskie, które przeżyły razem 50- lat. Pary małżeńskie, które doczekały się tej szczęśliwej chwili, zostały zaproszone wraz ze swoimi rodzinami na uroczystość zorganizowaną przez Urząd Gminy w Sośniach.

14 października 2019 r., w sali sesyjnej Urzędu Gminy Sośnie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie Wójta Gminy, Stanisława Budzika, przybyli dyrektorzy oraz nauczyciele szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez gminę. Uroczystość, którą otworzyła Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Arleta Zadka, odbyła się w miłej atmosferze.

21 września 2019 r. obchodziliśmy Święto Plonów w Sośniach. Po mszy dziękczynnej celebrowanej przez proboszcza Leszka Grodzińskiego, dożynkowy korowód przemaszerował na teren ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Biały Daniel” przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej. Tegorocznymi starostami byli: Stefania Wasek z Kałkowskiego i Grzegorz Pierucki z Dobrzeca.

Za nami 6-ta edycja Rajdu Hajstra. Impreza organizowana przez Nadleśnictwo Antonin, Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie i Gminę Sośnie od lat jest jednym z wydarzeń wpisujących się w Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

W miesiącu wrześniu na Sali Wiejskiej w Sośniach odbyła się kolejna, ale jakże ważna akcja oddawania krwi. Akcja została zorganizowana przez Gminny Klub DHDK w Sośniach a pieczę nad techniczną stroną przedsięwzięcia sprawowali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Widać jak z roku na rok zwiększa się ilość osób oddajacych krew. Jak zawsze mieszkańcy naszej gminy nie zawiedli i licznie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

Trzecia z sześciu Estrad Folkloru 2019 odbyła się w Sośniach w powiecie ostrowskim. Bawiliśmy się na największej tegorocznej odsłonie tych plenerowych koncertów ludowych, Zaprezentowało się 12 zespołów i śpiewaków solistów, 2 zespoły taneczne i kapela, a także 10 twórców ludowych.

W poniedziałek 24 czerwca 2019 r. w ramach projektu spotykania się z mieszkańcami wizytę w Powiecie Ostrowskim złożył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Głównym punktem wizyty było spotkanie na ostrowskim Rynku.

W tym roku Dzień Gminy Sośnie obchodził swój jubileusz – 20-te urodziny odbyły się w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Biały Daniel” w Sośniach w dniu 22 czerwca 2019 r.

Jak co roku przeprowadzone zostały cykliczne konkursy: rajd rowerowy, mecz piłki nożnej jak również konkurs na Siłacza Gminy. W meczu brały udział dwie drużyny: OSP Sośnie oraz drużyna Pana Adama Gałacha - Usługi Transportowe - wynik 13:4 dla OSP strażaków.