Droga o fatalnej nawierzchni, istniała od pamiętnych lat. W tym roku władze samorządowe gminy Sośnie zdecydowały się na przebudowę nawierzchni drogi. Przedmiotem inwestycji była przebudowa nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Możdżanów (dz. nr 265/1 i 265/2) poprzez zmianę nawierzchni jezdni z tłuczniowej na nawierzchnię bitumiczną, a także wykonanie uzupełnienia ubytków w zniszczonej nawierzchni asfaltowej, oczyszczenie mechaniczne, skropienie asfaltem i wyk ...

W niedzielę, 8 września, trzydziestu siedmiu wędkarzy stanęło na brzegu stawu rybnego w Możdżanowie, aby wziąć udział w zawodach wędkarskich o puchar Wójta Gminy Sośnie zorganizowanych w ramach cyklu „Dni Karpia w Dolinie Baryczy” przez Gminę Sośnie oraz Gospodarstwo Rybackie Możdżanów.

Jeden z najstarszych obrzędów kulturalnych nadal cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców, jak również wśród gości z okolicy. Impreza o nazwie Kaczor jest dla wielu osób ciekawym wydarzeniem. W tym roku „Kaczor” w Możdżanowie odbył się 18 sierpnia.

W niedzielę, 9 września, trzydziestu ośmiu wędkarzy stanęło na brzegu stawu rybnego w Możdżanowie, aby wziąć udział w zawodach wędkarskich o puchar Wójta Gminy Sośnie zorganizowanych w ramach cyklu „Dni Karpia w Dolinie Baryczy” przez Gminę Sośnie oraz Gospodarstwo Rybackie Możdżanów.

Jeden z najstarszych obrzędów kulturalnych nadal cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców, jak również wśród gości z okolicy. Impreza o nazwie Kaczor jest dla wielu osób ciekawym wydarzeniem. W tym roku „Kaczor” w Możdżanowie odbył się 12 sierpnia.

Obecnie w miejscu narodzin s. Sancji znajduje się leśniczówka, w której od ponad 35 lat mieszkają Dorota i Bronisław Krawiec. Są oni fundatorami figury błogosławionej rzeźbionej w drewnie, która stoi przed domem. Obok figury znajduje się tablica z życiorysem siostry serafitki.

W niedzielę, 10 września, trzydziestu czterech wędkarzy stanęło na brzegu stawu rybnego w Możdżanowie, aby wziąć udział w zawodach wędkarskich o puchar Wójta Gminy Sośnie zorganizowanych w ramach cyklu „Dni Karpia w Dolinie Baryczy” przez Gminę Sośnie oraz Gospodarstwo Rybackie Możdżanów.

3 czerwca 2017r. w Możdżanowie odbyło się uroczyste otwarcie ponad kilometrowego odcinka drogi gminnej Możdżanów – Bogdaj. Zadanie zrealizowano z budżetu Gminy Sośnie. Wartość wykonanych robót wyniosła ok. 340 tys. zł. W ramach prac wykonano: przebudowę ponad kilometrowego odcinka drogi o szerokości 4 m, przebudowano i umocniono jeden przepust drogowy, wzmocniono pobocza.

Droga o fatalnej nawierzchni, istniała od pamiętnych lat, jak mówią mieszkańcy. Od lat wykonywano na niej tylko bieżące, niezbędne naprawy. W tym roku władze samorządowe gminy Sośnie zdecydowały się na kapitalną przebudowę nawierzchni drogi. W maju, w ciągu jednego miesiąca, Wykonawca zrealizował inwestycję polegającą na przebudowie tej drogi. Na całej długości utwardzono podłoże kamieniem, a na nim powstał asfalt.

To kolejne bardzo dobre wiadomości dla użytkowników dróg w naszej gminie. Trwa przebudowa drogi gminnej łączącej miejscowości Możdżanów i Bogdaj. Wartość realizacji nieco ponad kilometrowego odcinka drogi po przeprowadzonej procedurze przetargowej wynosi blisko 340 tys. zł. Warunki pogodowe nie były ostatnio korzystne dla wykonawcy, ale droga zostanie oddana do użytku zgodnie z umową, czyli do 15 maja br.