Pawłów

W dniu 22 lipca 2017 roku w Pawłowie odbył się festyn rodziny pt. „Dzień Jagody” zorganizowany przez Radę Sołecką wsi Pawłów. Zabawa skierowana była dla mieszkańców sołectwa i okolicznych miejscowości. W pierwszym etapie „Dnia Jagody” grupa mieszkańców Pawłowa wybrała się do miejscowego kompleksu leśnego gdzie w bogato urozmaiconym krajobrazie Boru Leśnego amatorzy runa leśnego zbierali jagody na potrzeby festynu.

431 maja, w Poznaniu odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Moje gospodarstwo rolne” organizowanego przez Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu, nad którym honorowy patronat objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

Z dumą i radością podajemy informację, że uczeń z Zespołu Szkół w Pawłowie - Paweł Plewa z I klasy został laureatem 2 miejsca w II kategorii i wygrał tablet, zestaw upom ...

22 grudnia 2016 r. w sali wiejskiej w Pawłowie odbyło się spotkanie Wigilijne, w trakcie którego Uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowie zaprezentowali tradycyjne ,,Jasełka". Zaproszeni goście oglądali z wielkim zainteresowaniem wyjątkowe przedstawienie pt. ,,BÓG SIĘ RODZI". Historia narodzin Jezusa, przeplatana kolędami i pastorałkami cieszyła się ogromnym zaciekawieniem wśród widowni.

Narodowe Święto Niepodległości to dzień obchodzony w wielu miejscowościach. Z tej okazji 11 listopada 2016 r. w sali wiejskiej w Chojniku odbyła się uroczysta wieczornica. Organizatorami wydarzenia był Zespół Szkół w Pawłowie.

Festyn integracyjny w miejscowości Pawłów został zorganizowany przez Radę Sołecką. W festynie uczestniczyły dzieci, dorośli oraz goście z okolicznych miejscowości. W programie przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, między innymi konkursy integracyjno-sprawnościowe z nagrodami, zabawy taneczne. Była też dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych.
Tradycyjnie organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym stoiska kulinarne oferujące regionalne przysmaki i bogato zaopatrzony bufet z napojami. W godzin ...

Dnia 18 czerwca 2016 r. przy szkolnym budynku w Pawłowie odbył się Festyn Rodzinny - ,,Igrzyska Szkolne Na Wesoło", zorganizowany przez dyrekcję Zespołu Szkół w Pawłowie. We wspólnej zabawie integracyjnej udział wzięli: młodzież szkolna, rodzice, przedstawiciele samorządu Gminy Sośnie, duchowieństwo, członkowie lokalnych organizacji pozarządowych oraz pedagodzy miejscowej placówki oświatowej.

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „NASZA MAŁA OJCZYZNA…”- wczesnym rankiem 12 maja 2016 roku przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Pawłowie i z Oddziału Przedszkolnego w Chojniku  wyruszyli w „podróż dookoła naszego małego świata”, a dokładnie w podróż po Gminie Sośnie. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom piękna przyrody w najbliższym otoczeniu i poznanie najciekawszych miejsc naszej Gminy.

27 kwietnia 2016 r. na Sali Wiejskiej w Pawłowie odbył się konkurs taneczny pt. „Roztańczone przedszkole”. Była to już V Edycja Gminnego Konkursu Małych Form Artystycznych dla dzieci przedszkolnych pod patronatem Wójta Gminy Sośnie. Organizatorem było Publiczne Przedszkole w Pawłowie.

Celem konkursu była: integracja środowisk przedszkolnych, promowanie dziecięcych zdolności tanecznych i wokalnych, popularyzacja tańca oraz aktywizacja lokalnych społeczno ...

Inwestycje drogowe to jeden z najważniejszych kierunków rozwoju powiatu jak i gminy. W Pawłowie został właśnie wyremontowany około 700-metrowy odcinek drogi powiatowej. Droga od wielu lat była w złym stanie technicznym. Wymagała naprawy, aby zapobiec dalszej degradacji i poprawić bezpieczeństwa jej użytkowników. Roboty drogowe polegały na poszerzeniu drogi oraz położeniu nowego dywanika. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu br. i zakończyły w planowanym terminie. Przewodniczący Komisji ...

13 lutego 2016 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. W spotkaniu uczestniczył Komendant Gminny OSP Sośnie - druh Tadeusz Górecki, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Sośnie - druh Andrzej Pańczyszyn, Wójt Gminy Sośnie - Stanisław Budzik, Radny Gminy Sośnie - Elżbieta Walotka, Sołtys Wsi Pawłów - Dorota Florecka oraz Druhowie OSP Pawłów na czele z Naczelnikiem - Adamem Ługowskim