17 listopada 2016 roku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Bogdaju. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich przy współudziale Bogdajskiego Stowarzyszenia Oświatowego gościła utalentowane muzycznie i językowo dzieci i młodzież z naszej gminy oraz z innych miejscowości.

Konkurs odbył się w świetlicy wiejskiej w Bogdaju, która na ten dzień została przyozdobiona m.in. w barwy flag Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Dokładaliśmy wszelkich starań, aby nasi goście już od wejścia czuli się u nas dobrze i aby miło spędzili czas. Uczestnicy konkursu, opiekunowie oraz jury otrzymali pamiątkowe plakietki, które były rozdawane przez naszych uczniów: Weronikę Bargendę oraz Tobiasza Mielickiego. Pomocni byli również Weronika Bachmann oraz Kacper Dziabas odbierając nakrycia w szatni. O godzinie 10 pani Dyrektor Beata Adamczyk przywitała przybyłych gości, uczestników konkursu wraz z opiekunami, jury oraz przybyłą publiczność. Następnie oddała głos konferansjerom: Magdalenie Śródce oraz Hubertowi Banasiowi. Konkurs został przeprowadzony w 3 kategoriach: solista/duet z kl. I-III, solista/duet z kl. IV-VI oraz solista/duet z kl. I-III gimnazjum. W wokalnej rywalizacji wzięło udział: 12 solistów i 4 duety. Uczestnicy zaprezentowali 16 utworów w języku angielskim. W tym roku, tak jak w poprzednich edycjach byliśmy świadkami ogromnego wkładu pracy i serca zarówno nauczycieli jak i dzieci, które były profesjonalnie przygotowane. Wykonawców oceniało fachowe jury w składzie: p. Zofia Dymalska – nauczycielka j. angielskiego w Gimnazjum w Odolanowie, p. Dorota Kurzawska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach oraz p. Stanisław Szymanowski - kierownik Gminnej Orkiestry Dętej w Sośniach.

Jury przyznało, że poziom konkursu był bardzo wysoki i trudno było wskazać najlepszych spośród tak wielu świetnie śpiewających uczestników.
Oto wyniki VIII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej:

Kategoria: solista/duet kl. I-III

I miejsce: Lena Wasiela, Narin Wasiela z SP w Bogdaju

II miejsce: Nikola Kowalczyk z ZS w Pawłowie

III miejsce: Amelia Dziabas, Wiktoria Reksa z ZS w Cieszynie

Kategoria: solista/duet kl. IV-VI

I miejsce: Iga Luty z ZS w Granowcu

II miejsce: Weronika Włodarczyk z ZS w Cieszynie

III miejsce: Alicja Wołodźko z ZS w Sośniach

Wyróżnienie: Natalia Łaskawa z ZS w Kuźnicy Czeszyckiej

Kategoria: solista/duet kl. I-III gimnazjum

I miejsce: Nikola Bielecka z ZS w Sośniach

II miejsce: Maja Psiuk z ZS w Kuźnicy Czeszyckiej

III miejsce: Aleksandra Rembiok z ZS w SośniachWyróżnienie: Maria Chmielecka z ZS w Granowcu.

Laureaci otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami za udział. Pani Dyrektor złożyła podziękowania osobom, które pomogły w przygotowaniach do konkursu:

- p. Patrycji Kołeczko- Mielickiej- za pomoc w transporcie,

- p. Milenie Krawczyk- za pomoc w przygotowaniu dekoracji,

- p. Michałowi Szewczykowi – za obsługę sprzętu nagłaśniającego,

- p. Justynie Zawidzkiej – za udokumentowanie całego przedsięwzięcia,

- rodzicom, którzy przygotowali pyszny poczęstunek,

- uczniom: konferansjerom, witającym gości oraz pomagającym w szatni.

Pani Dyrektor Beata Adamczyk podziękowała również opiekunom, którzy przyczynili się do sukcesu swoich uczniów. Byli nimi: p. Sylwia Spoton, p. Paulina Pasznicka, p. Joanna Duczmal, p. Małgorzata Wysocka, p. Ilona Joks,p. Justyna Jakubowska. Podobne jak opiekunowie podziękowanie otrzymali również członkowie jury, którzy poświęcili swój czas i obiektywnie ocenili uczestników zarówno pod względem umiejętności wokalnych jak i językowych.

Dziękujemy za niezwykle miło spędzony czas i do zobaczenia za rok.

autor: J.Jakubowska

photo.jpgphoto2.jpgphoto3.jpgphoto4.jpgphoto5.jpgphoto6.jpgphoto7.jpgphoto8.jpgphoto9.jpgphoto10.jpgphoto11.jpgphoto12.jpgphoto13.jpgphoto14.jpgphoto15.jpgphoto16.jpgphoto17.jpgphoto18.jpgphoto19.jpgphoto20.jpgphoto21.jpgphoto22.jpgphoto23.jpgphoto24.jpgphoto25.jpgphoto26.jpgphoto27.jpgphoto28.jpgphoto29.jpgphoto30.jpgphoto31.jpgphoto32.jpgphoto33.jpgphoto34.jpgphoto35.jpgphoto36.jpgphoto37.jpgphoto38.jpgphoto39.jpgphoto40.jpgphoto41.jpgphoto42.jpgphoto43.jpgphoto44.jpgphoto45.jpgphoto46.jpgphoto47.jpgphoto48.jpgphoto49.jpgphoto50.jpgphoto51.jpgphoto52.jpgphoto53.jpgphoto54.jpgphoto55.jpgphoto56.jpgphoto57.jpgphoto58.jpgphoto59.jpgphoto60.jpgphoto61.jpgphoto62.jpgphoto63.jpgphoto64.jpgphoto65.jpgphoto66.jpgphoto67.jpgphoto68.jpgphoto69.jpgphoto70.jpgphoto71.jpgphoto72.jpgphoto73.jpgphoto74.jpgphoto75.jpgphoto76.jpg