23 kwietna (sobota) zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach na Spektakl "Separacja" w wykonaniu Teatru RODE.

Przedstawienie, którego autorem jest Mariusz Marczyk opowiada o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą prawie ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

Odtwórczynią roli Joanny jest Anna Lenczewska – krakowska aktorka teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez 11 lat współpracowała z Tarnowskim Teatrem im. Solskiego. Obecnie grywa na scenach Krakowa i Rzeszowa.

Patryka gra zaś autor sztuki – Mariusz Marczyk – aktor i zarazem założyciel Sceny „Rode”. Autor powieści, dramatów i książek poetycki, m. in. „Dziadek – carski oficer”, „Fetysze Izydora Bluma”, czy „Przypadki ludzkiej nieśmiałości”. M. Marczyk jest mistrzem żywego słowa – zdobył m. in. Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa w Poznaniu.