• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Zapotrzebowanie na zakup węgla

 |  Ogłoszenia i komunikaty

W związku z prowadzonymi  pracami nad ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe Wójt Gminy Sośnie zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłoszenie zapotrzebowania na zakup węgla kamiennego w obecnym sezonie grzewczym.

Pozwoli to określić skalę potrzeb gospodarstw domowych w Gminie Sośnie na węgiel kamienny i odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla na terenie gminy.

W założeniach zawartych w obecnej wersji projektu ustawy samorządy będą mogły kupić węgiel od importerów, a następnie sprzedać go mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2.000,00 zł za tonę lub 2.200,00 zł za tonę - w przypadku korzystania z podmiotu komercyjnego. Wstępne założenia projektu rozporządzenia wykonawczego przewidują do 1,5 tony do dnia 31 grudnia 2022 r. na gospodarstwo domowe, któremu przyznano dodatek węglowy.

Osoby zainteresowane zakupem węgla po preferencyjnej cenie proszone są o niezwłoczne dostarczeniezgłoszenia(do pobrania poniżej) do sekretariatu Urzędu Gminy Sośnie w terminiedo dnia 4 listopada 2022 r.

Wypełnione zgłoszenie można również przesłać za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej na adres skrytki ePuap:/tn5led299r/SkrytkaESP bądź za pomocą poczty e-mail na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.- opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Na podstawie złożonego zapotrzebowania wnioskodawcy zostaną wezwani do złożenia docelowego wniosku o zakup paliwa po preferencyjnej cenie w późniejszym terminie.

Sośnie, 24 października 2022 r.

WÓJT

/-/ Stanisław Budzik

Zgłoszenie zapotrzebowania na zakup węgla - do pobrania

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry