Ułatwienia dostępu

Koncert kolęd i pastorałek

biuletyn informacji publicznej   epuap   transmisje obrad Sesji Rady Gminy Sośnie   system powiadamiania sms 

W dniu 16.05.2024 o godzinie 12:00 wójt Gminy Sośnie, Pan Adam Harlak, odwiedził plac budowy nowej siedziby Zespołu Szkół w Cieszynie. Wizyta miała na celu ocenę postępu prac oraz spotkanie z przedstawicielami firmy budowlanej, odpowiedzialnej za realizację projektu.

Budowa szkoły rozpoczęła się w maju 2023 r., a planowany czas zakończenia robót przypada na lato bieżącego roku. Podczas wizyty wójta, projektant wraz z wykonawcą zaprezentowali dotychczasowe osiągnięcia oraz opowiedzieli, jakie wyzwania jeszcze przed nimi. Obecnie trwają prace wykończeniowe wnętrz oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Nowy obiekt w Cieszynie w części szkolnej posiada 8 klas (część z nich z zapleczem), stołówkę, w pełni wyposażoną kuchnię, gabinet psychologa, pielęgniarki medycyny szkolnej, salę gimnastyczną, z której będzie można korzystać również po lekcjach. Część przedszkolna składa się z dwóch sal z łazienkami (w sumie dla 50 dzieci). Budynek Zespołu Szkół w Cieszynie ogrzewany będzie pompą ciepła, w tym celu zainstalowano panele fotowoltaiczne. W ramach inwestycji wykonany został także zbiornik do magazynowania deszczówki.

Wartość inwestycji zamyka się w 11 mln zł, z czego 5 mln zł stanowi pozyskane przez gminę dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wizyta wójta na placu budowy nowej szkoły w Cieszynie potwierdziła, że projekt jest realizowany zgodnie z planem i wkrótce uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych przestrzeni edukacyjnych. To ważny krok w kierunku poprawy jakości edukacji w naszej gminie i znaczący krok naprzód dla całej społeczności.