Ułatwienia dostępu

biuletyn informacji publicznej   epuap   transmisje obrad Sesji Rady Gminy Sośnie   system powiadamiania sms 

W poniedziałkowe południe 01 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Pawłowie nastąpiło uroczyste otwarcie hali sportowej. Obiekt zaprojektował Pan Grzegorz Sąsiada, który pełnił również funkcję inspektora nadzoru, a został wybudowany w ramach Programu OLIMPIA – programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

W uroczystości wzięli udział Senator RP Pani Ewa Matecka, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Grabowski, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Pani Marzena Wodzińska, Radny Sejmiku Samorządowego Pan Andrzej Pichet, Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu oddział w Kaliszu Pani Jolanta Stasiak-Dróżdż, Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski, Radna Powiatu Ostrowskiego Pani Danuta Szwedziak, władze Gminy Sośnie, dyrektorzy, kierownicy jednostek z terenu Gminy Sośnie, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, sołtysi wsi z obwodu naszej szkoły, członkowie stowarzyszenia, kół gospodyń wiejskich, rada rodziców, rodzice uczniów naszej szkoły, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie.

Nie zabrakło Generalnego Wykonawcy Pana Adama Kowalskiego, kierownika budowy Pana Wojciecha Domke i pomocnika kierownika Pana Dawida Bolacha.

Po części oficjalnej uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny i przedstawienie pod tytułem „Od Starożytnej Grecji do Pawłowa”, które ogromnymi brawami docenili wszyscy obecni na uroczystości.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Pawłowie Pani Barbara Siedlecka podziękowała władzom Gminy Sośnie i wszystkim zaangażowanym w budowę hali sportowej oraz zapewniła, że sport dla całej społeczności szkolnej będzie zawsze bardzo ważny.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Fecebook Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Pawłowie na której znajdują zdjęcia i wideo z wydarzenia.