W dniu 12 grudnia w świetlicy wiejskiej w Sośniach odbyło się wigilijne spotkanie Klubu Seniora. Na godzinę 17. przybyli prawie wszyscy seniorzy oraz zaproszeni goście. Wśród nich Wójt Gminy – Stanisław Budzik, Ks. Kanonik – Leszek Grodziński oraz sołtys wsi - Józef Gąsior z małżonką.

Spotkanie rozpoczęło wspólne odmówienie modlitwy oraz odczytanie fragmentu Pisma Św. Następnie Wójt złożył wszystkim seniorom życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego. W świąteczną atmosferę obecnych wprowadziła również przewodnicząca klubu – pani Danuta Bojarczuk, która życzyła zebranym dużo radości i spokoju w czasie Świąt oraz w nadchodzącym, 2019, roku.

Na pięknie udekorowanych stołach, przykrytych białymi obrusami, królowały tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, ryby, krokiety. Najpiękniejszym momentem spotkania było dzielenie się opłatkiem. Niektóre osoby miały łzy w oczach, ponieważ już wiele osób odeszło z naszego grona.

Cyprian Kamil Norwid powiedział: „Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”. Te słowa dogłębnie potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia drzemiących w sercu uczuć.

Klub Seniora dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i miłą atmosferę.

Czesława Grzęda

IMG_0571.JPGIMG_0572.JPGIMG_0574.JPGIMG_0575.JPGIMG_0577.JPGIMG_0578.JPGIMG_0580.JPGIMG_0582.JPGIMG_0583.JPGIMG_0585.JPG