W przededniu Dnia Edukacji Narodowej, 13 października 2017 r., w sali sesyjnej Urzędu Gminy Sośnie odbyło się spotkanie z tej okazji. Na zaproszenie Wójta Gminy, Stanisława Budzika, przybyli dyrektorzy oraz nauczyciele szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez gminę. Uroczystość, którą otworzyła Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Arleta Zadka, odbyła się w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze.

W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik, Skarbnik Gminy Sośnie Joanna Chalińska oraz Przewodniczący Rady Gminy Sośnie Mirosław Ostojak. Wójt złożył wszystkim dyrektorom i nauczycielom życzenia oraz wyraził wdzięczność za trud nauczania i wychowania, który owocuje wieloma sukcesami zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Ten rok dla „naszej” oświaty był bardzo udany. Udało się nam wiele zrobić. Oddaliśmy do użytku nowe przedszkole w Sośniach oraz odnowiliśmy budynek Zespołu Szkół w Sośniach. To pokazuje, że dbamy o to, by baza oświata była jak najlepsza. Nawiązując do odnoszonych sukcesów, Stanisław Budzik wręczył Nagrody Wójta Gminy, przyznawane z okazji Dnia Edukacji Narodowej, oraz gratulacje.

Nagrody otrzymali:
Justyna Rasiak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju,
Barbara Nowak – dyrektor Zespołu Szkół w Cieszynie,
Ewa Ostojak – dyrektor Zespołu Szkół w Granowcu,
Lucyna Hőrl – dyrektor Zespołu Szkół w Pawłowie,
Halina Czemiel – dyrektor Zespołu Szkół w Sośniach,
Andrzej Maciejewski – wicedyrektor Zespołu Szkół w Sośniach,
Anna Jankowiak – nauczyciel Zespołu Szkół w Cieszynie,
Jolanta Nowak – nauczyciel Zespołu Szkół w Granowcu,
Bernadeta Szaroleta - nauczyciel Zespołu Szkół w Granowcu,
Renata Babyk – nauczyciel Zespołu Szkół w Pawłowie,
Alina Młynarczyk - nauczyciel Zespołu Szkół w Sośniach,
Andrzej Kędziora - nauczyciel Zespołu Szkół w Sośniach,
Monika Wittek - nauczyciel Zespołu Szkół w Sośniach.

dsc_0793.jpgdsc_0795.jpgdsc_0796.jpgdsc_0797.jpgdsc_0798.jpgdsc_0800.jpgdsc_0802.jpgdsc_0807.jpgdsc_0810.jpgdsc_0811.jpgdsc_0813.jpgdsc_0817.jpgdsc_0820.jpgdsc_0824.jpg