Wójt Gminy Sośnie w czerwcu ogłosił przetarg na przebudowę kolejnych odcinków dróg. Tym razem są to ul. Boczna, Jasna i Słoneczna w Sośniach. Mieszkańcy gminy są zadowoleni z realizowanych inwestycji drogowych. O nowej inwestycji pozytywnie wypowiadają się sami mieszkańcy, którzy doceniają wkład prac, jakie gmina prowadzi na terenie naszej gminy.

- Zawsze odnosiliśmy wrażenie, że o naszym osiedlu przy ulicy Lanca w Sośniach się nie pamięta. Jednak teraz jest inaczej, doczekaliśmy się po kilkudziesięciu latach tak dobrej informacji. Cieszę się niezmiernie, z tego, że będzie nowa droga. Rok temu zostało wykonane nowe odwodnienie, w tej chwili będzie nowa nawierzchnia. - mówi jej mieszkanka.

Radości i zadowolenia z faktu inwestycji drogowych nie kryje również włodarz gminy, wójt Stanisław Budzik. Przedmiotem nowego zadania jest przebudowa nawierzchni trzech dróg gminnych w m. Sośnie ul. Boczna, Jasna i Słoneczna poprzez zmianę nawierzchni jezdni z gruntowej ulepszonej kruszywem łamanym na nawierzchnię z kostki betonowej. Sama konstrukcja drogi będzie wyglądać tak: kostka brukowa betonowa gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej, podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 20 cm, obramowanie jezdni z krawężników betonowych.

Ten rok należy do niezwykle pracowitych w gminie Sośnie. Dzięki dobrej gospodarności środkami gminy oraz zauważalnymi potrzebami mieszkańców udaje się zrealizować wiele znaczących inwestycji, które podnoszą jakość życia.

DSC_0772.JPGDSC_0773.JPGDSC_0775.JPGDSC_0777.JPGDSC_0780.JPG