Już od 1990 r. co roku 22 kwietnia w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego święta uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Sośniach przygotowali happening pt.: „Bądź człowiekiem – posadź drzewo!”, chcąc w ten sposób promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wspólną odpowiedzialność za Ziemię. W akcję włączyli się uczniowie, którzy mieszkańcom i przyjezdnym - wszystkim, którzy obiecali posadzić je w swoich ogrodach czy na działkach, nieodpłatnie rozdawali sadzonki drzew. Chętni mogli wybrać drzewka lipy, klonu, jarzębiny, bzu oraz świerka.

Ze względu na niepewną pogodę młodzież na potrzeby akcji wykorzystała przystanek autobusowy, który udekorowany został banerem i plakatami wykonanymi przez uczniów. Punkt ten stał się tego dnia charakterystycznym miejscem na mapie Sośni.
Przedsięwzięcie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie rozdali około 1000 sadzonek! Warto wspomnieć, że drzewka szkoła otrzymała w darze z Nadleśnictwa Antonin, dzięki zaangażowaniu leśniczego - Adama Harlaka, któremu tą drogą szkoła bardzo dziękuje za współpracę. Pamiętajmy, że każdemu sercu powinna być bliska ochrona środowiska!

W dzisiejszych czasach należy dbać o tereny zielone, bo są to naturalne płuca, którymi oddychamy. Musimy pamiętać, ze drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom, czy też hałasowi.

DSC_01342.JPG