Spotkanie z Liderami Życia Społecznego, osobami które wyróżniają się swoja aktywnością w różnych obszarach działalności, a ich praca, pasja czy hobby decydują o różnorodności i potencjale Powiatu Ostrowskiego.

Tegoroczne spotkanie organizowane w formule uroczystej kolacji odbyło się w Pałacu w Lewkowie. Starosta Ostrowski podkreślał, że wybór jest każdorazowo bardzo trudny gdy ze 160 tys. społeczności całego powiatu trzeba wybrać małą grupę przedstawicieli.
- "Liderem jest dla mnie nie tylko ten, kto pełni określone funkcje czy sprawuje urząd, ale każdy kto realizuje się z pasją w różnych obszarach. Są wśród Was przedstawiciele administracji, szefowie samorządów różnych grup zawodowych, przedsiębiorcy, artyści, posiadający wieloletni dorobek i sukcesy, ale także ludzie, których do zaangażowania się, do działalności przekonał impuls, czasem chęć niesienia pomocy, czy reakcja na jakiś problem. Nie czekacie na zaszczyty, po prostu robicie to co lubicie, w co wierzycie i co podpowiada Wam serce. Poprzez organizację tego spotkania chcę każdemu z Was, każdemu z waszych współpracowników czy rodzin, serdecznie podziękować za poświęcony czas i wielką pasję. Często powtarzam, że Powiat tworzą ludzie. Jako Starosta Ostrowski jestem dumy, że tworzą go ludzie właśnie tacy ludzie jak Wy" – mówił Paweł Rajski.

Wśród tych 160 tysięcy osób zostali zauważeni i docenieni przez Starostę mieszkańcy naszej gminy:

- Pachura Małgorzata i Posiła Andrzej - Sąsiedzko-koleżeński duet z Bogdaju, ludzie z małej miejscowości, ale o wielkich sercach, wrażliwości i… niezłej kondycji. Latem ubiegłego roku podjęli się zorganizowania akcji charytatywnej dla Krzyśka, ze swojej miejscowości. Młodego i pełnego planów chłopaka dopadła podstępna choroba. Dla niego przygotowali i wzięli w nim udział charytatywny wyścig – rajd na dystansie 1000 km rowerem „1000 km dla Krzyśka’’, podczas którego zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację. Pokonując słabości i przeciwności dotarli na Mazury i z powrotem.

- Sobieraj Jan – młody człowiek, który potrafi mówić długo z sensem i na temat. Uczeń II LO, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. W pierwszym dniu konkursu zaprezentował 10-minutowy tekst. Opowiedział o „Kobiecie niezależnej’’ przedstawiając historię swojej babci, która z trojgiem małych dzieci przetrwała sześć tragicznych lat zesłania. To wystąpienie dało mu przepustkę do finału, w którym mówił o „Południowej Wielkopolsce jakiej nie znamy”,  zachęcając do poznawania urokliwych rejonów naszego regionu.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg