W środę, 23 listopada, w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród im. Andrzeja Wojtkowskiego. Celem konkursu jest uhonorowanie wielkopolskich bibliotekarzy za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa.

 

 

 

Laureaci XXIII edycji konkursu im. Andrzeja Wojtkowskiego:

- Grażyna Fąferek, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie,
- Dorota Kurzawska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach,
- Paweł Pioterek z Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Nagrodę otrzymały osoby, które w swojej pracy wychodzą poza codzienne obowiązki. Jesteśmy dumni, że tak ważna nagroda trafiła do naszej gminy, na ręce dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach - Doroty Kurzawskiej. Pokazuje to, że nie tylko w dużych miastach, ale właśnie w takich małych miejscowościach życie kulturalne jest na bardzo wysokim poziomie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, przyjaciele bibliotekarze i rodziny laureatów. Nagrody, ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego wręczyła Anna Janowicz - Kamińska z Departamentu Kultury UM. Głos zabrali również Anna Gruszecka, dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu oraz burmistrz Czarnkowa Franciszek Strugała. W imieniu laureatów podziękował Paweł Pioterek.

Uroczystość uświetnił koncert duetu: Aleksandra Lesner - skrzypce, Maria Rutkowska – fortepian.

Finałem uroczystości były życzenia i kwiaty dla wyróżnionych.

1.jpg2.jpg3.jpg