We wtorek 17 maja 2016 r. w Koźminie Wielkopolskim odbył się finał wojewódzki piłki nożnej dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Przyjechały szkoły z następujących powiatów: krotoszyński, ostrzeszowski, pilski, koniński, wągrowiecki, szamotulski, średzki i ostrowski – reprezentowany przez drużynę z Sośni, która wygrała etap powiatow.

Trenerów i kierowników wszystkich drużyn na odprawie przyjął pan Piotr Walkowski, który przedstawił sprawy organizacyjne i regulaminowe. Dokonano również losowania drużyn, w którym podzielono ekipy na dwie grupy. Nasza drużyna znalazła się w pierwszej grupie z następującymi zespołami: Krotoszynem, Szamotułami i Środą Wielkopolską. Drugą grupę wypełniły następujące drużyny: Wągrowiec, Piła, Konin i Ostrzeszów. W fazie grupowej mecze odbywały się systemem każda drużyna z każdą.

Klasyfikacja fazy grupowej:

Krotoszyn-Środa Wlkp.        - 2:0

Konin-Wągrowiec                - 2:0

Szamotuły- Sośnie              - 0:7

Piła –Ostrzeszów               -  2:5

Szamotuły- Krotoszyn         - 0:6

Konin-Piła                          - 6:0

Środa Wlkp. - Sośnie          - 0:0

Ostrzeszów- Wągrowiec     - 0:0

Sośnie - Krotoszyn             - 0:1

Wągrowiec- Piła                 - 7:0

Szamotuły- Środa Wlkp.     - 1:7

Konin – Ostrzeszów           - 3:0

Nasza drużyna z drugiego miejsca w grupie awansowała do półfinału. W półfinale trafiła na zespół z Konina, który dopiero w rzutach karnych postawił kropkę nad i wygrał 1:0.

Klasyfikacja fazy półfinałowej:

Konin - Sośnie   -  1:0

Krotoszyn - Wągrowiec- 1:0

Dziewczynom z naszej szkoły pozostał jeszcze mecz o trzecie miejsce z zespołem z Wągrowca. Na boisku dominowała tylko jedna drużyna. Nasze dziewczyny były fantastyczne i mimo drugiego spotkania z rzędu, nie dały przeciwniczkom żadnych szans, wygrywając wysoko 4:0, a tym samym zajmując trzecie miejsce w województwie i zdobywając brązowy medal. Na zakończenie burmistrz Koźmina Wielkopolskiego pogratulował i wręczył zwycięskim drużynom medale i puchary. Serdecznie gratulujemy!!!

Skład  drużyny Szkoły Podstawowej w Sośniach:
•    bramka: Alicja Wołodźko
•    obrona: Oliwia Chylińska, Dagmara Szorska, Jessica Pastuszak
•    pomoc: Zuzanna Czub, Zofia Ziętek
•    atak: Julita Grabowiec, Ewelina Gąsiorek

                                                                                                                   Grzegorz Ziętek

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG16.JPG17.JPG18.JPG19.JPG20.JPG21.JPG22.JPG23.JPG