Bezpłatne kursy i szkolenia komputerowe w całości finansowane są z funduszy unijnych. Zupełnie za darmo mieszkańcy naszej gminy mogą doskonalić swoje umiejętności i poszerzać horyzonty w zakresie obsługi komputera i internetu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki oraz środy, prowadzone są w dwóch grupach rannych i popołudniowych. Zajęcia potrwają do końca marca.

Darmowe szkolenia i warsztaty informatyczne przygotowują uczestników do uzyskania Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (EDCL Eurepean Computer Driving Licence). Dokument ten uznawany jest na terenie całej Europy, a jego ważność jest bezterminowa. Ponadto tego typu kursy dostosowane są do potrzeb lokalnych rynków pracy, co dodatkowo wpływa na ich atrakcyjność. Po ich odbyciu słuchacze mogą bowiem w znaczący sposób zwiększyć swoje szanse w poszukiwaniu lepiej opłacanego stanowiska.

Szkolenia finansowane są ze środków unijnych i obejmują cztery obszary: internetu, obsługi komputera oraz nauki programów Word – poziom zaawansowany, Exel – poziom średnio zaawansowany, PowerPoint – poziom zaawansowany. Szkolenia przeprowadza firma WroComp z Wrocławia przy współpracy z Gminą Sośnie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną w Sośniach.

Udział w bezpłatnych szkoleniach informatycznych mogą wziąć między innymimieszkańcy naszej gminy, którzy ukończyli 25 rok życia, ale także Ci, którzy ukończyli 50 lat. Kurs obejmuje 60 godzin zegarowych.

Dla mieszkańców, którzy w tej chwili nie zapisali się na kurs, a chcieliby jeszcze skorzystać, na pewno będzie jeszcze możliwość, ponieważ będą kolejne programy i projekty realizowane na terenie naszej gminy.

DSC_0906.JPGDSC_0907.JPGDSC_0908.JPGDSC_0909.JPG