„Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.
 Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”

13 kwietnia 2016 roku w Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu odbyło się wręczenie zaświadczeń i nagród 145 laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z rejonu Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu i Koninie.

W gronie młodych, uzdolnionych uczniów był Mikołaj Chmielecki, uczeń klasy III Gimnazjum w Granowcu – laureat dwóch konkursów: fizycznego i matematycznego. Zaświadczenie i nagrodę odebrał z rąk wicekurator oświaty - pani Hanny Rajcic-Mergler.

Tytuł laureata zwalnia Mikołaja z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej oraz matematycznej. Uczeń uzyskuje najwyższy wynik z tych części egzaminu oraz celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z fizyki i z matematyki.
Podniosłym chwilom wręczenia zaświadczeń laureata towarzyszyła muzyka Wojciecha Kilara, a niewątpliwą ozdobą tej uroczystości był występ artystyczny dzieci i młodzieży. Na uroczystości obecni byli Rodzice i siostra Mikołaja oraz nauczycielki: fizyki - pani Aleksandra Chmielecka i matematyki – pani Krystyna Chudy.
Na twarzach laureatów i ich rodziców dostrzec można było wzruszenie i dumę.

My również jesteśmy dumni z osiągnięć Mikołaja, który z roku na rok „podnosi sobie poprzeczkę” i konsekwentnie realizuje założone cele.

Jeszcze raz gratulujemy Mikołajowi i jego Rodzicom oraz życzymy kolejnych sukcesów!
Na koniec udało się zrobić pamiątkowe zdjęcie z panią Kurator.