„Otwórz serce za kilometr” - pod takim hasłem, nasi lokalni bohaterzy z parafii pw. Chrystusa Króla w Bogdaju – Małgorzata Pachura i Andrzej Posiła, wyruszyli rowerami w Bieszczady. Wyprawa trwała 10 dni – od 14 do 23 lipca. Pokonali ponad 1000 kilometrów, aby wesprzeć w leczeniu kolegę Krzysztofa Franca – chorego na stwardnienie rozsiane. Pierwsza taka akcja miała miejsce rok temu, kiedy nasi rowerzyści wpadli na pomysł, aby pokonać rowerami dystans 1000 km na Mazury - właśnie dla Krzysztofa.

Nasi rowerzyści poprzez tę pierwszą i tegoroczną wyprawę pragnęli ogłosić całemu światu o potrzebie pomocy i zbieraniu funduszy na rehabilitację dla Krzysia. Poprzez Internet, specjalny fanpage (założony przez p. Dariusza Berka), na którym zamieszczane były na bieżąco zdjęcia i filmiki z trasy, zachęcali do wpłat na subkonto Krzysia, których można nadal dokonywać.

Nieodłącznym i niezwykle ważnym elementem trasy była również modlitwa w intencji Krzysztofa.

Małgosia i Andrzej dwukrotnie odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie u stóp Matki złożyli wszystkie prośby, jak również podziękowania. Rowerzyści modlili się również w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

Pod opieką Matki Bożej szczęśliwie dotarli do celu i bezpiecznie wrócili do domu. Nie było to jednak łatwe zadanie. Niesprzyjająca pogoda: upał na przemian z trwającymi dwie godziny ulewami oraz wysokie podjazdy utrudniały rowerzystom dotarcie do docelowych punktów. Poza tym w taką trasę trzeba włożyć ogromny wysiłek, poświęcenie, niesamowitą wytrwałość, determinację i hart ducha, ale co najważniejsze: SERCE!

Tak, nasi parafianie mają wielkie serca. Nasza parafia może się nimi szczycić i być z nich dumna. Dają nam bowiem piękne świadectwo miłosiernej, bezinteresownej miłości. Pokazują swoim życiem, że nie ma wakacji bez Pana Boga, że można połączyć swoje hobby z misją czynienia dobra dla drugiego człowieka. Swoją piękną postawą dają również odpowiedź na znane nam z Ewangelii św. Łukasza pytanie: "Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”

Mieszkańcy Bogdaju docenili tę akcję, czego dowodem było piękne powitanie naszych bohaterów. Był tort, szampan, kiełbaski i hymn powitalny odśpiewany przez dzieci i dorosłych na ich cześć.

Wspomnień z trasy nie było końca i tak ta radosna biesiada trwała do późnych godzin nocnych. Takie chwile zawsze łączą i pokazują, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.

Pamiętajmy i my, abyśmy nie zaprzepaścili danych nam od Boga talentów i zdolności, jakie każdy z nas przecież w sobie ma. Wystarczy tylko zajrzeć w głąb naszego serca, a i inne serca uczynimy bardziej szczęśliwymi. Tego wszystkim życzę na wakacyjne dni, które jeszcze przed nami…

Każdy, kto zechciałby wesprzeć Krzysia i przyłączyć się do akcji może pomóc przekazując, choć drobną darowiznę na subkonto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko
Stawnica 33, 77-400 Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Tytuł wpłaty: Krzysztof Franc, 52/F – darowizna

Całą relację z tej akcji można znaleźć na facebooku: https://www.facebook.com/SERCEzaKILOMETR/

Sylwia Furmanek

photo.jpgphoto2.jpgphoto3.jpgphoto4.jpgphoto5.jpgphoto6.jpgphoto7.jpgphoto8.jpgphoto9.jpgphoto10.jpgphoto11.jpgphoto12.jpgphoto13.jpgphoto14.jpgphoto15.jpgphoto16.jpgphoto17.jpgphoto18.jpgphoto19.jpgphoto20.jpg