W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą zagrożenia Koronowirusem  z dniem jutrzejszym zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze we wszystkich szkołach na terenie Gminy Sośnie.

Zgodnie z wytycznymi w dniach 12, 13 marca w szkołach odbywać się będą zajęcia opiekuńcze, zalecane jest jednak by dzieci już w czwartek zostały w domu. Od poniedziałku 16 marca szkoły, oddziały przedszkolne oraz żłobek zostaną zamknięte na dwa tygodnie.
Na mocy specustawy dotyczącej koronawirusa rodzicom dzieci do lat ośmiu przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni, finansowany z budżetu państwa. Aby go uzyskać, nie jest potrzebne zaświadczenie lekarskie. Wystarczy wypełnienie oświadczenia dostępnego na stronie ZUS-u i zaniesienie go pracodawcy.
Zasiłek może otrzymać zarówno matka, jak i ojciec dziecka, jednak nie oboje z nich. Zasiłek nie przysługuje rodzicom dzieci powyżej 8. roku życia.
W chwili obecnej decyzja nie wpływa na terminarz roku szkolnego, a o zaistnieniu nowych faktach placówki oświatowe informowane będą na bieżąco za pośrednictwem eDzienników szkolnych, strony internetowej, Facebook’a i innych możliwych kanałów komunikacji.

 
Wójt Gminy Sośnie
Stanisław Budzik