W środę 15 maja 2019 r. w Koźminie Wielkopolskim odbył się finał wojewódzki piłki nożnej dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka”. Przyjechały zespoły z następujących powiatów: krotoszyński, ostrzeszowski, koniński, kępiński i ostrowski – reprezentowany przez drużynę z Gminy Sośnie, która wygrała etap powiatowy.

Trenerów i kierowników wszystkich drużyn na odprawie przyjął pan Piotr Walkowski, który przedstawił sprawy organizacyjne i regulaminowe. Dokonano również losowania drużyn. Nasz zespół swój pierwszy mecz rozegrał z Krotoszynem, w którym po wyrównanej grze przegrał 0:1. W drugim meczu dziewczyny grały z Koninem przegrywając 0:5. Mimo nie najlepszego początku nasza drużyna nie poddała się i w następnych meczach było już tylko lepiej. Kolejny nasz występ to wygrana z drużyną z Kępna 2:0. Zwycięstwo dodało naszej drużynie skrzydeł. Ostatni mecz z ekipą z Trzcianki był rozgrywany pod dyktando tylko naszych dziewcząt, który ostatecznie okazał się wygrany 4:0. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna reprezentująca powiat ostrowski, zajęła trzecie miejsce w województwie.

Kapitan zespołu - Dagmara Szorska - zdobywczyni wszystkich bramek dla naszej drużyny, odebrała puchar. Poza tym wszystkie zawodniczki otrzymały brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca w województwie. Po wręczeniu nagród uczestnicy zostali zaproszeni na smaczny obiad, po którym zadowoleni wróciliśmy do domu.

W składzie naszej drużyny znalazły się uczennice ze szkół podstawowych z Pawłowa, Granowca i Sośni. Skład zespołu:

  • Bramka: Wiktoria Cegła
  • Obrona: Lena Blaszkiewicz, Malwina Muszalska, Ines Skrzyńska, Kaja Jurczak
  • Pomoc: Alicja Wołodźko, Dagmara Szorska, Jessica Pastuszak, Zuzanna Stasiak, Jagoda Bielecka i Julia Sieroń.
  • Atak: Sandra Stasiak, Aleksandra Wielewicka

                                                                                                                   Grzegorz Ziętek

3.jpeg4.jpeg5.jpeg