"Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka".

(Maksym Gorki)

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu każdy czytelnik, zgodnie z katalońską tradycją zostanie obdarowany różą, które własnoręcznie wykonały panie bibliotekarki. Najmłodsi czytelnicy mogą przyjść na czytanie bajek a starsi po nowości wydawnicze i słodką niespodziankę. Z tej okazji na zaproszenie pani dyrektor GOKiGBP przybyli do nas uczniowie klasy III wraz z wychowawcą panią Grażyną Szczepańską na konkurs głośnego czytania. Uczestnicy po kolei czytali na głos wybrany tekst z lektury ,,Elfie, gdzie jesteś". Spośród uczniów panie bibliotekarki wyłoniły zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. III miejsca otrzymali: Kacper Urbaniak, Jakub Pigłowski, Mateusz Plewa; II miejsce należy do Aleksandry Skrobanskiej, a I miejsce zajął Damian Paździor. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.
Później panie udały się z wizytą do przedszkola, żeby najmłodszym przeczytać bajeczki. Dzieci z czterech grup wiekowych chętnie wysłuchały opowieści, za co zostały obdarowane słodyczami.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg