W niedzielę 17 czerwca 2018 roku w na stadionie sportowym w Sieroszewicach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu ostrowskiego. W zawodach wystartowało 15 drużyn (8 w grupie dziewcząt i 7 w grupie chłopców), które zwyciężyły w zawodach na szczeblu gminnym oraz w poprzednich zawodach powiatowych.

Naszą gminę reprezentowały dwie drużyny – MDP Sośnie - dziewczęta oraz MDP Bogdaj – chłopcy. Dziewczyny z Sośnie zdobyły I miejsce i tym sposobem zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Chłopcy z Bogdaju zajeli również wysokie - II miejsce.

Uczestnicy do pokonania mieli bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Ocenie podlegała zarówno szybkość wykonania zadania, jak i jego poprawność. Zawody przebiegały bardzo sprawnie dzięki dobrej organizacji, zdyscyplinowaniu strażaków i dobrej pracy sędziowskiej.

Komisja sędziowska złożona była z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP pod przewodnictwem kpt. Bartosza Mazurka.

Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, Urząd Gminy w Sieroszewicach, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Na końcu zawodów zostały wręczone dyplomy, medale oraz puchary uczestnikom zawodów.