W dniach 12-13 maja 2018 r. na terenie Krajobrazowego Parku "Dolina Baryczy" w miejscowości Sośnie, nieopodal rzeki o nazwie Polska Woda, w Ośrodku Rekreacyjno- Wypoczynkowym "Biały Daniel" z inicjatywy "Przyjaciół Pszczół" odbyło się spotkanie miłośników przyrody. Uczestniczyli w nim pasjonaci naturoterapii z całej Polski.

Wykłady prowadził Władysław Edward Kostkowski - autor wielu książek z zakresu ziołolecznictwa i naturoterapii. Zaszczyciła nas również swoją obecnością poetka Katarzyna Georgiou. Twierdzi ona, że zakątek Doliny Baryczy, w którym często przebywa, był inspiracją do napisania wielu książek.

Stwierdziliśmy, że mając tak wspaniały Park Krajobrazowy musimy o niego dbać. Stworzyliśmy również herb i nim wyróżniliśmy trzy uczestniczki spotkania, które wniosły swój wkład w propagowanie i działanie na rzecz ochrony przyrody. Należą do nich: Krystyna Beutel z Możdżanowa, Katarzyna Georgiou z Potaszni i Monika Szymańska - Potaczek ze Szklarki Śląskiej.

Na spotkaniu mieliśmy okazję poznawać rośliny lecznicze i przyprawowe. Mogliśmy korzystać ze znajdującej się tam bogatej literatury. Każdy z uczestników  został obdarowany nasionami miododajnych kwiatów, które zostaną wysiane w ich ogrodach.

Rozjechaliśmy się w niedzielę po południu stwierdzając, że musimy jeszcze zorganizować takie spotkanie w celu głębszego poznania naszej przyrody.

IMG_4530.JPGIMG_4531.JPGIMG_4533.JPGIMG_4534.JPGIMG_4536.JPGIMG_4537.JPG