W dniu 17 kwietnia br. o godz. 10: 00 odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego. Komisja, obradująca pod przewodnictwem radnego Dominika Grobelnego, odwiedziła zakończone oraz obecnie realizowane inwestycje drogowe. Podczas objazdu dyskutowano głównie na temat infrastruktury drogowej ze szczególnym uwzględnieniem kolejnych inwestycji, które czekają na realizację, jak również na temat potrzeby przeprowadzania podobnych inwestycji oraz ich jakości.

W czasie obrad członkowie Komisji spotykali się z mieszkańcami, którzy poruszali potrzebę budowy dróg. Przewodniczący Komisji przedstawił także działania konieczne do zrealizowania w kolejnych latach, choć przyznał, że w tej kadencji udało się zrealizować bardzo dużo inwestycji drogowych, a to jeszcze nie koniec, ponieważ w dalszym ciągu powstają kolejne odcinki.

Budowanie dróg lokalnych to realizowanie potrzeb lokalnej społeczności. W obecnej kadencji sośnieński samorząd przeznaczył na poprawę infrastruktury kilka milionów złotych. Mówiłem na początku kadencji, że będziemy budować głównie drogi lokalne, bo ich stan jest w niektórych przypadkach tragiczny. Docelowo, corocznie na realizację tych zadań przy naszym budżecie przeznaczamy ponad milion złotych. Mam świadomość tego, że to jest cząstka potrzeb, ale jestem bardzo zadowolony z tego, że te inwestycje drogowe są realizowane, że Państwa głos jest słyszalny i że te potrzeby sukcesywnie są zaspokajane. Niemniej jednak chcę, aby na koniec kadencji większość dróg była już zrobiona, a to, co ewentualnie zostanie będą to wyłącznie krótkie odcinki, ale do zrealizowania w kolejnym roku, tak że mieszkańcy już nie będą czekać ponad 20 lat na drogę. Praktycznie jeszcze jedna kadencja i temat dróg powinien być zamknięty, choć budżet gminy to nie tylko drogi, bo oczekiwania mieszkańców są szersze - mówi Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik.

IMG-20180422-WA0000.jpgIMG-20180422-WA0008.jpgIMG-20180422-WA0010.jpgIMG-20180422-WA0013.jpg