Gmina Sośnie jest w trakcie modernizacji dróg. Pierwszą, która rozpoczęła ten proces jest ulica Okrężna w Sośniach. Po rozstrzygniętym przetargu rozpoczęły się prace drogowe, w efekcie, których przebudowana została nawierzchnia tej drogi.

Cały zakres prac obejmował przebudowę nawierzchni drogi gminnej poprzez zmianę nawierzchni jezdni gruntowo - tłuczniowej na nawierzchnię asfaltową wraz z utwardzeniem poboczy kruszywem łamanym na całym odcinku drogi. Dodatkowo przy pracach drogowych został naprawiony przepust na tej drodze, ponieważ w momencie przebudowy drogi okazało się, że jest on w tragicznym stanie. Aby prace mogły iść dalej i nie było trzeba w przyszłość wracać do tematu zasadne było, aby w tym momencie go wymanić, co w efekcie nadało mostkowi nowego blasku.

Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują kolejnych dróg. W najbliższym czasie zostaną przebudowane jeszcze drogi w miejscowości Cieszyn - ul. Kwiatowa, droga gminna w miejscowości Kocina, droga gminna w miejscowości Chojnik oraz droga w miejscowości Granowiec-Krzyżna.

To jest oczywiście początek inwestycji drogowych. Punktem kulminacyjnym będą lata 2017-2018, gdzie przewidujemy modernizację większości dróg gminnych. Obecnie są przygotowywane dokumentacje techniczne dróg, aby można najbliższych latach je realizować.

dsc_0035.jpgdsc_0036.jpgdsc_0037.jpgdsc_0041.jpgdsc_0042.jpgdsc_0043.jpgdsc_0045.jpgdsc_0047.jpgdsc_0049.jpgdsc_0050.jpgulicaokrna2.jpgulicaokrna3.jpgulicaokrna5.jpgulicaokrna7.jpgulicaokrna15.jpgulicaokrna16.jpgulicaokrna17.jpgulicaokrna18.jpgulicaokrna20.jpg