To już dwudziesty czwarty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - razem z nim grali w niedzielę wolontariusze z terenu Gminy Sośnie.

Grupy z Zespołu Szkół w Sośniach, Zespołu Szkół w Pawłowie oraz Zespołu Szkół w Granowcu podlegały jak co roku pod Sztab zorganizowany w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyborzu. Wolontariusze kwestowali w Sośniach, Cieszynie, Bogdaju Granowcu, Pawłowie, Chojniku.

Dzięki wytrwałości, otwartości, włożonemu w tegoroczną kwestę sercu i hojności mieszkańców wolontariusze z Gminy Sośnie w sumie uzbierali: 7 792,34 złotych.

Poszczególne grupy:

- ZS Sośnie 4 925,08 zł,

- ZS Pawłów 1 008,66 zł,

- ZS Granowiec   1 858,60 zł.

W całym Sztabie w Międzyborzu na dzień 10.01.2010 godzinę 21.55 uzbierano 17 650,17 złotych. Kwota ta ulegnie zmianie, gdyż nie spłynęły jeszcze pieniążki od wszystkich grup kwestujących.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w akcję Jurka Owsiaka i nie pozostali obojętni na jego apel oraz wszystkim wolontariuszom, bez których nie istniałaby Orkiestra, a dzięki którym gramy z Owsiakiem do końca świata i o jeden dzień dłużej.

                                                                                              Anna Rospondek