Tegoroczny Przegląd organizowany przez Publiczne Przedszkole w Pawłowie odbył się pod hasłem „Piosenka i taniec”. Uczestnicy prezentowali piosenki, taniec lub obie te formy łączyli. Podczas Przeglądu wystąpiło ponad 50 wychowanków przedszkoli z terenu naszej Gminy: 7 grup i jedna solistka.

Repertuar Przeglądu był w tym roku różnorodny: zaprezentowano utwory ludowe i rockowe, balet i tańce współczesne. Dzieci z Bogdaju zaprezentowały się w piosence „W moim ogródecku” oraz w tańcu do tegoż utworu, a także w piosence „Oj, zagraj mi muzyko”. Grupa z Chojnika zatańczyła rock and roll „Let's twist again”. Przedszkolaczki z Cieszyna tańczyły do piosenki „Do słonka”. Dzieci z Granowca przedstawiły „Wiosenne przebudzenie”. Grupa z Pawłowa zaprezentowała taniec „Tuptaczek” . Przedszkole z Sośni reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy zatańczył do utworu „Na miotłach”, a drugi zobrazował „Laleczkę z saskiej porcelany”.

Występom najmłodszych przyglądała się w tym roku liczniejsza niż dotychczas widownia: rodzice oraz mieszkańcy Pawłowa. Zdolnych przedszkolaków oklaskiwali również zaproszeni goście: radna Gminy Sośnie Pani Elżbieta Walotka, Dyrektor CUW Pani Arleta Zadka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach Pani Dorota Kurzawska oraz Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z terenu naszej Gminy.

Widzom bardzo podobały się występy małych artystów, których nagradzano gromkimi brawami.

Całość Przeglądu utrwalił w obiektywie nasz zaprzyjaźniony operator kamery Pan Dariusz Berek, któremu serdecznie za to dziękujemy. Dziękujemy wszystkim przybyłym na nasze taneczne święto i zapraszamy za rok.

R.B.

dsc_0326.jpgdsc_0333.jpgdsc_0334.jpgdsc_0338.jpgdsc_0343.jpgdsc_0349.jpgdsc_0352.jpgdsc_0356.jpgdsc_0358.jpgdsc_0362.jpgdsc_0364.jpgdsc_0366.jpgdsc_0370.jpgdsc_0371.jpg