Inwestycje drogowe to jeden z najważniejszych kierunków rozwoju powiatu jak i gminy. W Pawłowie został właśnie wyremontowany około 700-metrowy odcinek drogi powiatowej. Droga od wielu lat była w złym stanie technicznym. Wymagała naprawy, aby zapobiec dalszej degradacji i poprawić bezpieczeństwa jej użytkowników. Roboty drogowe polegały na poszerzeniu drogi oraz położeniu nowego dywanika. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu br. i zakończyły w planowanym terminie. Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Dominik Grobelny wraz ze Starostą Pawłem Rajskim oraz Wicestarostą Romanem Pacholczykiem udali się na remontowaną drogę, aby zobaczyć jak idą prace w terenie.

Starosta Paweł Rajski podczas wizyty na ostatniej XXV Sesji Rady Gminy Sośnie przypomniał, że to właśnie mieszkańcy wielokrotnie wnioskowali o remont tego odcinka drogi, tym bardziej, że jest to łącznik z drogą krajową. W tym roku został również złożony wniosek w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” zapisanego w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”. W związku z tym, gdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, możliwe będzie wyremontowanie drogi z Pawłowa do Kociny na odcinku 3 km – podkreślił Starosta, składając podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji zadania, ponieważ Gmina Sośnie także dokłada cegiełkę do realizacji tej drogi.

Drogi powiatowe jak i lokalne są w tej kadencji najważniejsze dla mieszkańców jak i samorządów. Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik widzi szansę, że w obecnej kadencji wybudujemy bądź wyremontujemy rekordową ilość dróg. W tej chwili przygotowywane są dokumentacje na ich realizacje.

1-2.JPG2-1.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.JPG21.JPG22.JPG23.JPGdrogapaww4.jpgdrogapaww5.jpgdrogapaww6.jpgdrogapaww7.jpgdrogapaww8.jpgdrogapaww9.jpgdrogapaww10.jpgdrogapaww11.jpgdrogapaww12.jpgdrogapaww13.jpgdrogapaww14.jpg

Foto: Mirosław Piec