W miesiącu wrześniu zakończyły się prace związane z budową centrum rekreacyjno-sportowego w miejscowości Kocina. W wyniku zrealizowanego projektu na terenie wsi zostały zakupione urządzenia na plac zabaw oraz powstało boisko do gry w piłkę plażową.

Miejscowość Kocina liczy 251 mieszkańców. Jest to okolica, która w centrum wsi posiadała duży ogrodzony teren, ale bez żadnego zaplecza, w którym dzieci, młodzież czy osoby dorosłe mogłyby się spotkać i wspólnie aktywnie spędzić czas. Dzięki temu projektowi maluchy zyskały miejsce, w którym mogą bawić się na nowych urządzeniach zabawowych. Nowe centrum rekreacyjno-sportowe będzie służyć aktywnym działaniom mieszkańców, jednocześnie swoim wyglądem i formą wkomponuje się do warunków otoczenia. Zaprojektowany plac jak i urządzenia sportowe są w pełni bezpieczne, atrakcyjne oraz ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców.

Budowa centrum rekreacyjno-sportowego była możliwa dzięki konkursowi „Pięknieje Wielkopolska Wieś” z programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Środki, jakie otrzymaliśmy od Samorządu Województwa Wielkopolskiego to 30 000 zł, przy dużym zaangażowaniu gminy i mieszkańców wsi. Wkładem własnym mieszkańców sołectwa było uporządkowanie terenu i wiaty po wykonaniu przedsięwzięcia oraz wkład rzeczowy.

Całkowita wartość projektu utworzenia placu zabaw: 56 580,00 zł

Dotacja UMWW: 30 000,00 zł

Wkład finansowy Gminy: 23 980,00 zł

Wkład finansowy z Funduszu Sołeckiego: 2 600,00 zł

Wkład własny mieszkańców przeliczony na godziny pracy: równowartość kwoty 15 000,00 zł

dsc_0142.jpgdsc_0147.jpgdsc_0156.jpgdsc_0159.jpgdsc_0161.jpgtablicakocina.jpg