Piękny był pierwszy weekend lipca. W sam raz na poznawanie świata z poziomu wody. Takie też działanie zaproponowało dzieciom i młodzieży Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Pasikonik.

Pierwszego dnia wyruszyliśmy do Żmigrodu, gdzie w przypałacowym parku braliśmy udział w edukacyjnej grze terenowej, dzięki której poznaliśmy źródłosłów nazwy miasta. Spotkaliśmy się z zielarką, księżniczką i opowiadaczem lirnikiem, zaś na stawie poznawaliśmy tajniki wiosłowania i przygotowywaliśmy się do dnia następnego. Pogoda piękna, woda orzeźwiająca - nic dziwnego, że nauka wiosłowania dość szybko przerodziła się w naukę połączoną z elementami bitwy morskiej, czy też zawody w chlapaniu wodą. Po tak wyczerpujących działaniach nie zabrakło kanapek i napojów.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Sułowa - tam czekało już na nas 20 kajaków, którymi spływaliśmy Rudą Sułowską. Pokonaliśmy sześciokilometrową trasę pełną zaskakujących momentów: a to jakaś niska przeszkoda i trzeba było się nachylać, a to jakaś mielizna i trzeba było się rozpędzić, by ją pokonać. Po wysiłku posiłek w gospodarstwie agroturystycznym, a na zakończenie zwiedzanie Muzeum Tradycji Rybactwa w Rudzie Sułowskiej.

Na koniec składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pracowały przy tym projekcie: członkom Stowarzyszenia, sympatykom, wolontariuszom, a także sponsorom. Szczególne podziękowania kieruję do Anny i Włodzimierza Ranoszków, którzy walnie przyczynili się do realizacji projektu.

Działanie opisane powyżej zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Sośnie.

Anna i Krzysztof Rospondek

Więcej na stronie:

https://www.facebook.com/stowarzyszeniepasikonik/