Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego Zespół z Kociny towarzyszył stoisku promocyjnemu województwa wielkopolskiego na międzynarodowych targach Grüne Woche w Berlinie. Zespół swym śpiewem i muzyką wspomagał promocję tradycji kulinarnych województwa.

Targi te to największe w Europie targi żywności i rolnictwa. Bytność na targach stwarzała możliwość zobaczenia w jednym miejscu tradycji kulinarnych z całego świata. Polskie stoiska umieszczone były między straganami Francji a Marokiem. Zespołowi zabrakło czasu na odwiedzenie stoisk wszystkich państw, ale i to, co udało się Im zobaczyć robiło duże wrażenie.

Oprócz kulinariów były spotkania z ludźmi, od spotkań z artystami z innych krajów po oficjalne, z delegacjami niemieckich landów jak również z polskim ministrem rolnictwa.

Zespół z Kociny mimo bardzo napiętego harmonogramu miał czas na zwiedzenie centrum Berlina. Wyjazd ten bardzo pozytywne wpłynął na uczestników i dał niesamowite wrażenia. Nie udałoby się to wszystko gdyby nie dobra organizacja ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

Sam zespół na koniec powiedział, że: „bardzo miło było znaleźć się w międzynarodowym świecie, gdzie był wyczuwalny duch współpracy i życzliwości”.

Brama Brandenburska.jpgMinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.JPGZ artysta z Bułgarii.JPGZima z Bundestagiem w tle.JPGZ wizytą w Holandii.JPG