Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Nie ma zatem szkoły, która by takiego święta nie obchodziła. W naszej gminie taką miłą uroczystość zorganizowano tuż przed feriami, w piątek 15 stycznia 2016r. w świetlicy wiejskiej w Bogdaju.

Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków, zaproszonych babć i dziadków przybyło bardzo wiele. Oprócz nich, swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Sośnie – pan Mirosław Ostojak, przewodniczący Komisji  Oświaty – pan Adam Harlak, radna Gminy Sośnie – pani Mariola Śródka, sołtysi wsi, prezes Bogdajskiego Stowarzyszenia Oświatowego – p. Anna Girus, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Małgorzata Kowalczyk-Łabiak. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor szkoły p. Beata Adamczyk. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Dla zgromadzonych gości wystąpili przedszkolacy oraz uczniowie klas I-VI. Część artystyczna była bardzo bogata i obfitowała w różnorodny repertuar począwszy od wierszy, piosenek, gry na instrumentach, a skończywszy na tańcach. Wnuczęta starały się jak najpiękniej wyrazić miłość do swych babć i dziadków. Warto zaznaczyć, że każdy z uczniów naszej szkoły wziął czynny udział w przedstawieniu. Część artystyczną przygotowały nauczycielki p. B. Paczkowska i J. Rasiak. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości był występ p. Janiny Smoligi – Rysz, naszej rodowitej solistki o niezwykłej wrażliwości i artystycznej duszy. Pani Janinka swoim anielskim, a zarazem mocnym głosem poruszyła wszystkie serca.

Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu chóru ,,Seniorki" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ostrowa Wielkopolskiego, który raczył uświetnić tę uroczystość. Chórzyści pod kierownictwem Jana Szkudlarza odśpiewali szereg kolęd, wprowadzając widzów w świąteczny, uroczysty i niesamowity nastrój. Swoich podopiecznych wspierał prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku p. Józef Kozan. Do wspólnej zabawy porywał p. Krzysztof Ogórkieiwcz, który śpiewał znane melodie biesiadne. W przyjęciu gości pomagali rodzice, dzięki którym wszyscy w serdecznej atmosferze rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Takie święta jak Dzień Babci i Dziadka trzeba bowiem pielęgnować, a słowa: „dziękuję” czy „dobrze, że jesteś” mówić znacznie częściej, niż tylko raz w roku. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

autor: J. Zawidzka

photo.jpgphoto2.jpgphoto3.jpgphoto4.jpgphoto5.jpgphoto6.jpgphoto8.jpgphoto11.jpgphoto13.jpgphoto15.jpgphoto16.jpgphoto17.jpgphoto22.jpgphoto25.jpgphoto26.jpgphoto29.jpgphoto35.jpgphoto36.jpgphoto37.jpgphoto38.jpgphoto40.jpgphoto43.jpgphoto45.jpgphoto47.jpgphoto49.jpgphoto50.jpgphoto52.jpgphoto53.jpgphoto56.jpgphoto63.jpgphoto67.jpgphoto68.jpgphoto69.jpgphoto71.jpgphoto73.jpgphoto77.jpgphoto78.jpgphoto81.jpgphoto83.jpgphoto85.jpgphoto93.jpgphoto98.jpgphoto104.jpg