Uczniowie z Zespołu Szkół w Cieszynie wzięli udział w konkursie „Orzeł Biały – Nasza Duma”, który nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Senatu RP i był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.  Uczniowie mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.
I etap – okręgowy, zorganizował pan Senator Łukasz Mikołajczyk. Podsumowanie konkursu nastąpiło 9 kwietnia 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim w Restauracji Malwa, podczas którego zostały wręczone nagrody laureatom i wyróżnionym uczniom. W konkursie wzięło udział 164 uczniów. Wśród wyróżnionych uczestników konkursu znalazł się uczeń klasy IV – Dawid Kusza, który w swojej pracy przedstawił Orła Przemysława II. Pan Senator Łukasz Mikołajczyk pogratulował zwycięzcy wręczając mu dyplom i nagrodę rzeczową. Podziękował również nauczycielowi plastyki pani Aldonie Maryniak za zaangażowanie, opiekę artystyczną i merytoryczną oraz wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

DSC08789.JPGIMG-20180416-WA0001.jpg